Arfencom Video on Vimeo

   Arfen Köprü mesnetleri;Su geçirimsiz kauçuk ve çelik plakalardan oluşup, üst yapıdan gelen yükleri doğru ve  uygun şekilde köprü ayaklarına aktarmada kullanılırlar. Bu sistemler fabrikamızda tabii kauçuk (NR) veya kloropren  (CR)  plakalar  (bazı  durumlarda  sadece  kauçuk)  ve  çelik  plakaların   yüksek  ısı  ve  basınç  altında birleştirilmesi  ile oluşurlar.  Çelikten  mamul  kuvvetlendirme  plakaları  kauçuk  malzeme  ile  vulkanize  edilerek  kompozit  ve  yüklere dayanıklı   bir  sistem oluştururlar.  Bu  üretim  sistemi  sonucu,  ARFEN  köprü  mesnetleri  korozyona  karşı  garantili uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kauçuk yüzey yağ, gres, petrol, güneş ışınları kar ve tuzlama kimyasallarına karşı dayanıklıdır . 

Bütün bu mesnetler yapıdaki üst yapıya gelen her türlü yükleri (trafik yükü, deprem yükü, rüzgar yükü vb) uygun bir şekilde köprü ayaklarına aktaracak şekilde son teknoloji ışığında dizayn edilir ve üretilirler

Kayıcı mesnet talep edilmesi halinde standartlara uygun PTFE ve paslanmaz çelik kullanılarak yetkin mühendislerimiz tarafından dizayn edilir.

Ürünlerimiz BS 5400 , DIN 4141 , TS EN 1337-3 VE AS 5100-4 standartlarına uygun olarak üretilebilmektedir.Mesnet seçimi aşağıdaki abaklardan yapılabilir. Yada ilgili proje değerlerini firmamıza ileterek özel olarak ürettirebilirsiniz. 

     
     

 


Online Bülten

Email adresinizden, duyuru ve bültenlerimizi almak için e-posta adresinizi kayıt ediniz.
Arfen ve Agom mühendisleri, Emay proje ve müşavirlik firması projelendirme kısmı mühendislerine sismik izolatörler üzerine sunum yaptılar.

Arfen Istanbul Built 2013 ( Tüyap ) fuarına katıldı.( 24.04.2013-28.04.2013

Agom ve Arfen Mühendisleri Kolin İnşaat ,YDA – Burkay-Sigma- Makimsan ortaklığı, Yenigün İnşaat mühendislerine mesnetler, sismik izolatörler ve genleşme derzleri konusunda sunum yaptılar

Agom ve Arfen Mühendisleri Yüksel Proje mühendislerine mesnetler, sismik izolatörler ve genleşme derzleri hakkında sunum yaptılar.

Agom ve Arfen Mühendisleri Sağlık Bakanlığı hastene projeleri mühendislerine Sismik İzolatörler hakkında sunum yaptılar.

Agom ve Arfen Mühendisleri Karayolları Genel Müdürlüğü mühendislerine karayolları genel müdürlüğü konferans salonunda sunum yaptı

Agom ve Arfen Mühendisleri TCDD genel müdürlüğü Yol yapım mühendsilerine mesnetler ve genleşme derzleri hakkında sunum yaptılar.